0_Спорт.ПорталКошарка

Рондо кариерата ќе ја продолжи во Атланта

Плејмејкерот Раџон Рондо својата кариера ќе ја продолжи во Атланта, објави инсајдерот на „ESPN“, Адријан Војнаровски на Твитер.

Атланта, 22 ноември 2020 (МИА) – Плејмејкерот Раџон Рондо својата кариера ќе ја продолжи во Атланта, објави инсајдерот на „ESPN“, Адријан Војнаровски на Твитер.

Договорот со 34-годишниот кошаркар ќе трае две години. За тоа време, тој ќе заработи 15 милиони долари.

Рондо претходно се откажа од едно сезонско продолжување на договорот со Лос Анџелес лејкерс и стана неограничен слободен играч. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close