0_Спорт.ПорталФудбал

Роналдо: Јувентус заработи бод што може да биде важен на крајот на сезоната

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо го коментираше исходот од натпреварот со Рома (2:2) во второто коло од италијанскиот шампионат.

Рим, 28 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо го коментираше исходот од натпреварот со Рома (2:2) во второто коло од италијанскиот шампионат.

  • Мислам дека заработивме еден важен бод. Тоа се случи во тешка ситуација. Дури и се вративме резултатски со играч помалку на теренот. На крајот на шампионатот овој бод може да биде важен. Ние сме на почетокот на сезоната, имаме нов тренер, нови идеи, но гледам дека тимот работи добро, со ентузијазам. Не чека светла иднина. Гледаме дека тимот сега тренира со задоволство, со насмевка, изјави Роналдо.

Португалецот беше двоен стрелец на овој меч. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close