0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Роналдо подготвен да ја намали платата за да се врати во Манчестер

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, може да ја продолжи кариерата во Англија.

Манчестер, 23 април 2021 (МИА) – Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, може да ја продолжи кариерата во Англија.

Според „Ла Газета дело Спорт“, 36-годишниот Португалец не е против враќање во Манчестер јунајтед, за кој играше од 2003 до 2009 година. За ова, играчот се согласи на намалување на платата, но не е подготвен да добие помалку од 20 милиони евра годишно. Сегашната годишна плата на Португалецот е околу 31 милион евра.

Во тековната сезона, Роналдо одигра 38 натпревари на сите турнири, на кои постигна 32 погодоци и направи пет асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close