0_Спорт.ПорталФудбал

Роналдо двоен стрелец во триумфот на Јувентус на гостувањето кај Специја

Јувентус ја победи Специја со 4:1 поладнево на гостински терен во натпреварот од 6. коло на италијанскиот шампионат.

Ла Специја, 1 ноември 2020 (МИА) – Јувентус ја победи Специја со 4:1 поладнево на гостински терен во натпреварот од 6. коло на италијанскиот шампионат.

Два гола за актуелниот шампион во Серија А постигна Кристијано Роналдо, по еднаш во листата на стрелците се запишаа Алваро Мората, Адриен Рабио. За домаќините погоди а Томазо Побега.

По овој натпревар, Јувентус со 12 поени се искачи на 2. место во поредокот, Специја е 16-та со пет освоени бода. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close