0_Македонија.ПорталПолитика

Ромската интерпарламентарна организација изрази сочувство за смртта на Амди Бајрам

Претседателот на Ромската интерпарламентарна организација Срѓан Шајн денеска изрази сочувство за смртта на лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам, кој почина денеска на 64-годишна возраст.

Back to top button
Close
Close