Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ромни: Трамп со своите изјави и штети на демократијата во САД и светот

Мит Ромни, републикански сенатор во Јута, се огради од изјавите на Доналд Трамп дека изборите се украдени, предупредувајќи дека реториката само ги подгрева партиските тензии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close