Svet.SlajderБалкан

Романскиот министер за здравство казнет поради неносење маска

Романскиот министер за здравство Влад Војчулеску е казнет со 1.500 леи (околу 300 евра) за неносење заштитна маска, што е една од задолжителните мерки за спречување на ширење на коронавирусот во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close