Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Романот „Продавачот на сладолед“ објавен на македонски

Во издание на „Бата прес“ на македонски јазик е објавен романот „Продавачот на сладолед“ од финската авторка Катри Липсон. Делото ја доби Наградата за литература на Европската Унија во 2013 година, а го преведе Искра Бадева. Објавено е со поддршка на Министерството за култура и Европската Унија со програмата „Креативна Европа“, во рамките на проектот на издавачот „Време е за книга“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close