Балкан

Романија сака да донира или препродава вакцини поради незаинтересираност на населнието

Романија ќе донира или препродава свои расположливи антивирусни вакцини и ќе се откаже од планираното купување милиони дози, соопшти денеска романското Министерство за здравство. Објавата е дадена откако вакцинацијата на населението е забавена бидејќи луѓето не се заинтересирани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close