Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Романија: Речиси 800.000 лица се технички невработени, бројот е зголемен за 300.000 за два дена

Бројките покажуваат дека само во последните два дена, бројот на луѓе кои останале без работа е зголемен за 45.000 и бројот на испратени на техничка невработеност е зголемен за 300.000.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close