Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Романија: Бебе се удави при крштевање, Црквата не сака да го смени ритуалот

Православната црква во Романија се најде под голем притисок да го смени начинот на крштевање откако бебе почина по церемонијата што вклучува три пати потопување на дете во света вода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close