0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Рома тргнува по педро Педро

Италијанците се едни од главните кандидати за потписот на 32-годишниот Шпанец, се вели во публикацијата, но други медиуми тврдат дека Јувентус исто така покажува сериозен интерес.

Рим, 3 јуни 2020 (МИА) – Рома е заинтересирана за напаѓачот на Челси, Педро, пренесува „Фудбал Италија“.

Италијанците се едни од главните кандидати за потписот на 32-годишниот Шпанец, се вели во публикацијата, но други медиуми тврдат дека Јувентус исто така покажува сериозен интерес.

Договорот на Педро со Челси истекува на крајот на јуни и тој може да го напушти тимот како слободен агент.

Во сезоната 2019/2020, Педро има 2 гола и 3 асистенции на 18 натпревари за лондонскиот тим.

Таг
Back to top button
Close
Close