0_Спорт.ПорталФудбал

Рома претрпи сериозен удар, го загуби Мхитарјан за три недели

Ерменецот има повреда, која се покажа како посериозна од очекуваното. Излезе дека тој има проблем во тетивата на десниот бут и ќе треба да се лекува во наредните недели пред повторно да им помогне на „римските волци“ на теренот.

Back to top button
Close
Close