0_Спорт.ПорталФудбал

Рома планира да го донесе Ловрен ако не може да го купи Смолинг

Дефанзивецот на Ливерпул, Дејан Ловрен, сè уште е во областа на интересот на Рома.

Рим, 8 јуни 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Ливерпул, Дејан Ловрен, сè уште е во областа на интересот на Рома.

Римјаните размислуваат за 30-годишен Хрват во случај да не го купат Крис Смолинг, чии права му припаѓаат на Манчестер јунајтед, пишува „Ла Газета дело Спорт“.

Претходно беше познато дека трансферот на Ловрен може да ја чини Рома пет милиони евра, а платата на играчот би изнесувала три милиони годишно. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close