EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Roja bregdetare italiane ka kapur katër anije me 500 emigrantë

Roja bregdetare italiane ka kapur katër anije të vogla që mbanin më shumë se 500 migrantë dhe i shoqëruan deri në ishullin Lampedusa, në rreth 200 km nga Sicilia, njoftoi sot ANSA.

Back to top button
Close
Close