Svet.SlajderСветСвет.Портал

Рохани со критики за судењето на министерот за комуникации

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска го критикиваше иранскиот правосуден систем поради минатонеделното судење на министерот за комуникации Мохамед Џавад Азари Џахрими, кој беше обвиент бидејќи одби да го блокира Инстаграм и да воведе ограничувања на другите странски социјални мрежи и онлајн комуникацијата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close