СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Рохани: Поради санкциите од САД, Иран не може да увезе вакцини против Ковид-19

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска изјави дека поради американските санкци попречен е увозот на вакцини против Ковид-19

Back to top button
Close
Close