СветСвет.Портал

Рохани: Подготвен сум за разговор ако САД ги укинат санкциите

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави денеска дека е отворен да разговара за мали измени, дополнувања или амандмани во нуклеарниот договор од 2015 година, доколку Соединетите Американски Држави ги укинат санкциите за Техеран.

Back to top button
Close
Close