СветСвет.Портал

Рохани најавува план за безбедност во регионот

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска најави дека Техеран ќе претстави план со кој во соработка со другите земји од регионот ќе се обезбеди сигурност во Персискиот Залив и Ормутскиот Теснец.

Back to top button
Close
Close