Svet.SlajderСветСвет.Портал

Рохани најави ново кршење на Договорот од 2015 година

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска најави дека Техеран ќе почне со вбризгување на ураниумски гас во 1.044 центрифуги, што е нов чекор понатаму од мултилатералниот договор од 2015 година

Back to top button
Close
Close