СветСвет.Портал

Рохани: Иран нема да разговара со САД додека не се укинат санкциите

Иран нема намера да разговара со САД сè додека не бидат укинати сите санкции наметнати за Техеран, изјави денеска иранскиот претседател Хасан Рохани.

Back to top button
Close
Close