СветСвет.Портал

Рохани: Ќе одговориме на нападот на иранскиот танкер

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека би била „голема грешка“ да се каже дека Техеран нема да одговори на мистериозниот напад врз ирански танкер кој се случи во Црвеното Море кај брегот на Саудиска Арабија пред неколку дена.

Back to top button
Close
Close