Svet.SlajderСветСвет.Портал

Рохани е бесен: Новите американски санкции врз Иран се дивјаштво

Американците на Иран му предизвикаа штета што се мери со десетици милиони долари, рече Рохани во обраќањето пренесувано од иранската национална телевизија

Back to top button
Close
Close