СветСвет.Портал

Рохани: Администрацијата на Трамп е најлоша во историјата на САД

Актуелната американска администрација е најлоша во историјата на САД, изјави денеска иранскиот претседател Хасан Рохани.

Техеран, 28 јануари 2020 (МИА) – Актуелната американска администрација е најлоша во историјата на САД, изјави денеска иранскиот претседател Хасан Рохани.

Во обраќање на националната телевизија, Рохани рече дека претстојните парламентарни избори во Иран во февруари ќе имаат ефект врз регионалната и меѓународната политика. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close