Svet.SlajderСветСвет.Портал

Рохани ја повика Турција на воздржаност

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска апелираше до Турција да покаже воздржаност и да избегне воена акција во северниот дел на Сирија

Back to top button
Close
Close