0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Роха од Манчестер јунајтед во Бока Јуниорс 

Роха (30) пристигна на „Олд Трафорд“ во 2014 година од Спортинг Лисабон и одигра вкупно 122 натпревари во дресот на Манчестер Јунајтед, најголемиот дел од нив во првите три сезони од својот престој на Островот. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close