0_Web_АктуелноKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Роденденски концерт на Филхармонијата

Филхармонијата вечерва во 20 часот ќе го одржи својот роденденски концерт насловен „Колаж“, на кој како солист ќе настапи руската виолончелистка Анастасија Кобекина, а диригент е маестро Габриел Бебешелеа од Романија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close