0_Спорт.ПорталФудбал

Ројс може да се врати на теренот на натпреварот против Баер

Тренерот на Борусија Дортмунд, Марко Росе зборуваше за состојбата на играчот од средниот ред Марко Ројс.

Дортмунд, 9 септември 2021 (МИА) – Тренерот на Борусија Дортмунд, Марко Розе зборуваше за состојбата на играчот од средниот ред Марко Ројс.

– Марко веќе се чувствува подобро, очекуваме дека ќе може да игра во следната рунда, го цитира Розе прес-службата на германскиот клуб.

Во сезоната 2021/22, Ројс одигра пет натпревари за Борусија, постигна два гола и две асистенции.

Триесет и двегодишниот Германец го пропушти вчерашниот натпревар со репрезентацијата против Исланд (4:0) поради проблеми со коленото. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close