0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Роџерс прослави јубилеј – 100 победи во Премиер лигата

Тренерот на Лестер, Брендан Роџерс вчеравечер со Лестер го победи Барнли во премиерлигашки натпревар со 4:2. За тренерот оба беше 100-та победа во Премиер лигата.

Лондон, 21 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Лестер, Брендан Роџерс вчеравечер со Лестер го победи Барнли во премиерлигашки натпревар со 4:2. За тренерот оба беше 100-та победа во Премиер лигата.

Роџерс до овој јубилеј стигна по 210 настапи и стана 4. британски тренер по овој индикатор.

Само Алекс Фергусон, Кени Далглиш и Кевин Киган извојуваа повеќе од 100 победи во англискиот шампионат. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close