0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

РКЕ следната недела ќе донесе одлука за цената на парното греење

Регулаторна комисија за енергетика  и  водни услуги во текот на следната недела ќе ја донесе одлуката за цената што ќе ја плаќаат скопјани за парно греење во наредната сезона.

Back to top button
Close
Close