0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

РКЕ бара помал буџет за осум проценти

За осум отсто или за околу 7,5 до 8 милиони денари намалување на својот буџет, бара Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) со Предлог-финансискиот план за 2021 година.

Back to top button
Close
Close