0_Sport,PortalBasketbollSport.Slajder

Rivers mbetet trajner i Klipers edhe krahas antirekordit të vendosur

Trajneri i Los Anxhelos Klipers, Dok Rivers do të mbetet në funksion edhe sezonin e ardhshëm.

Los Anxhelos, 17 shtator 2020 (MIA) – Trajneri i Los Anxhelos Klipers, Dok Rivers do të mbetet në funksion edhe sezonin e ardhshëm.

Sipas “Jahu Sports”, klubi nuk e shqyrton mundësinë për ndërrimin e Riversit edhe krahas asaj që Klipers u mposht nga Denever në gjysmëfinalen e Konferencës Perëndimore të NBA-së.

Klipersi ishin në përparësi me 3-1 në fitore, ndërsa në fund humbën në serinë me 3-4 dhe nuk arritën të kualifikohen në finalen e konferencës. Në këtë ekipi i Los Anxhelosit nuk arrin sukses tashmë 50 vjet, absolutisht rezultati më i keq në të cilin ka qenë në ligën amerikane të sportit. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close