0_Спорт.ПорталФудбал

Ривалите на Баерн постигна 69 автогола за повторување на рекордот во бундеслигашката историја

Екипата на Баерн Минхен вечерва игра со Фортуна во дуел од 29-то коло од Бундеслигата. Гостите во 15. минута преку дефанзивецот Матијас Јоргенсен ја затресоа својата мрежа.

Минхен, 30 мај 2020 (МИА) – Екипата на Баерн Минхен вечерва игра со Фортуна во дуел од 29-то коло од Бундеслигата. Гостите во 15. минута преку дефанзивецот Матијас Јоргенсен ја затресоа својата мрежа.

Со овој погодок, противниците на Баерн стигнаа до 69автоголови во историја на натпреварите на баварскиот тим.

Баерн на овој начин го повтори рекордот во Бундеслигата. Претходно, ривалите на Борусија Менхенгладбах стигна до 69 погодоци во сопствената мрежа. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close