Свет

Ривал на палестинскиот претседател вети 20.000 руски вакцини на Појасот Газа

Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) ќе испратат 20.000 руски вакцини против коронавирус во Појасот Газа, најави денеска Мухамед Далан, ривал на палестинскиот претседател Махмуд Абас, што може да влијае на претстојните палестински избори.

Back to top button
Close
Close