0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

Maqedonia e Veriut arriti përparim të pabesueshëm në procesin e afrimit  drejt Bashkimit Evropian dhe sinqerisht shpresoj se do të bëhet anëtarja e 28-të e BE-së, deklaroi ministri letonez i Punëve të Jashtme, Edgars Rinkeviçs pas takimit të sotëm në Rigë me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov.

Back to top button
Close
Close