0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Рим воведува полициски час поради пандемијата

Регионот Лацио, на кој му припаѓа и Рим, од утре ќе се воведе полициски час, според кој се забранува движење од полноќ до 5 часот наутро.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close