0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Рикер во посета на Охрид на почетокот на јули 

Вршителот на должност, помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер од 1-ви до 3-ти јули доаѓа во посета на Охрид, а претходно ќе престојува во Милано и Тирана, соопштија синоќа од американскиот Стејт департмент. 

Back to top button
Close
Close