0_Спорт.ПорталКошарка

Рига повторно домаќин на македонските кошаркарки во Евро-квалификациите

Летонската престолнина Рига ќе биде домаќин и на вториот квалификациски турнир во И-групата за пласман на Европското првенство 2021, во која противници на македонската женска кошаркарска репрезентација покрај домаќинот се Хрватска и Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close