0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Рибери ја засилува Салернитана

Поранешниот долгогодишен француски репрезентативец Франк Рибери, кој е слободен играч откако му истече двегодишниот договор со Фиорентина, уште извесно време ќе продолжи да игра професионален фудбал и со 38 години ќе го засили новиот италијански прволигаш Салернитана, јавија денеска локалните медиуми

Back to top button
Close
Close