0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Riafirmohet mbështetja për fillim të negociatave me BE-në në takimin Dimitrov-Dendias

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrovi, në margjinat e Forumit Ekonomik Delfi, sot në Athinë, pati takim te-a-tet  me ministrin grek të Punëve të Jashtme, Nikos Dendiasin në të cilin krahas marrëdhënieve të mira fqinjësore dhe intensifikimin e bashkëpunimit në shumë fusha, të dy biseduan edhe për ngjarjet aktuale në rajon.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close