Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ри Сон Гвон: Северна Кореја не размислува за можноста од контакти со САД

-Ние дури не ја разгледуваме ни можноста за каков било контакт со САД, а не пак да имаме, што не би не водело никаде, туку само би ни одземало драгоцено време, рече Ри, а изјавата ја пренесе државната агенција КЦНА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close