0_Магазин.ПорталДизајн

Ријана издаде нова колекција женска долна облека

Ријана овојпат објави и конкурс за нови модели. Имено, таа на Инстаграм ќе спроведе натпревар и избор на момци и девојки кои ќе ги претставуваат нејзините наредни колекции.

Лос Анџелес, 12 мај 2020 (МИА) – Пејачката, глумица и дизајнерка Ријана ја издаде својата нова колекција женска долна облека и костими за капење од линијата „Севиџ екс“.

Освен тоа, Ријана овојпат објави и конкурс за нови модели. Имено, таа на Инстаграм ќе спроведе натпревар и избор на момци и девојки кои ќе ги претставуваат нејзините наредни колекции.

Натпреварот трае од денеска па сѐ до јули. си/сд

Таг
Back to top button
Close
Close