СветСвет.Портал

Ријад подготви 25 болници за евентуално заболени

Саудиска Арабија подготви 25 болници во случај во земјата да се потврди случај на Ковид-19, изјави денеска портпаролот на саудиското Министерство за здравство.

Ријад, 1 март 2020 (МИА) – Саудиска Арабија подготви 25 болници во случај во земјата да се потврди случај на Ковид-19, изјави денеска портпаролот на саудиското Министерство за здравство.

Во Саудиска Арабија не се пријавени случаи на коронавирусот.

Најголем број заболени на Блискиот Исток има во Иран, а спорадично, вирусот е евидентиран во Ирак, Катар и некои други земји. ссм/

Back to top button
Close
Close