Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ријад ќе инвестира над 20 милијарди долари во воената индустрија во следните 10 години

Властите во Саудиска Арабија соопштија дека ќе инвестираат над 20 милијарди долари во својата воена индустрија во следните 10 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close