0_Sport,PortalFutbollRezultatetSport.Slajder

Rezultatet dhe shënuesit nga xhiroja e 1 në Ligën e Kombeve

Mbrëmë u luajtën ndeshjet nga xhiroja e 1 në edicionin e ri të Ligës së Kombeve.

Berlin, 4 shtator 2020 (MIA) – Mbrëmë u luajtën ndeshjet nga xhiroja e 1 në edicionin e ri të Ligës së Kombeve.

Në ndeshjen më interesante, Spanja arriti deri në barazim dramatik 1:1 si mysafir i Gjermanisë. Në të njëjtën kohë, Ukraina e mposhti me 2:1 Zvicrën në ndeshjen tjetër të Ligës “A”.

Pikët e para i ka marrë edhe Hungaria duke mposhtur Turqinë me 1-0 mysafir.

Në ndeshjen tjetër të grupit. Uellsi fitoi me 1-0 si mysafir në Finlandë.

Liga e Kombeve xhiroja e 1:

Liga “A”

Gjermani – Spanjë 1: 1
1: 0 Verner (51)
1: 1 Gaia (90 + 6)

Ukrainë – Zvicër 2: 1

1: 0 Jarmolenko (14)
1:1 Seferoviq (41)
2:1 Zinçenko (68)

Liga “B”

Bullgari – Irlandë 1: 1
1: 0 Kraev (56)
1: 1 Dafi (90 + 3)

Finlandë – Uells 0: 1
0: 1 Mur (80)

Rusi – Serbi 3: 1
1: 0 Xujba (48).
2: 0 Karavaev (69)
2: 1 Mitroviq (78)
3: 1  Xujba (81)

Turqi – Hungari 0: 1
0: 1 Shoboshley (80)

Liga “C”

Moldavi – Kosovë 1: 1
1: 0 Nikolaesko (20)
1: 1 Kololi (72)

Slloveni – Greqi 0: 0

Liga “D”

Letonia – Andorra 0: 0

Ishujt Faroe – Malta 3: 2
1: 0 K. Olsen (25)
1: 1 Degabriele (37)
1: 2 Nuoko (73)
2: 2 А. Olsen (87)
3: 2 Hendrikson (90). sn/

Таг
Back to top button
Close
Close