BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Rezultate përfundimtare në zgjedhjet në Kosovë: Partia e Kurtit fitoi pothuajse gjysmën e votave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Kosovës (KQZ) i publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt, sipas të cilave fitues absolut, me 49.95 për qind të votave dhe 58 vende të deputetëve, është partia e Albin Kurtit, Lëvizja për Vetëvendosje (VV), njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Prishtina.

Back to top button
Close
Close