СветСвет.Портал

Резаи: Хаифа и воените центри ќе бидат вклучени во одмаздата на Иран против Америка

Поранешниот командант на иранската елитна Револуционерна гарда Мохсен Резаи изјави денеска дека израелскиот град Хаифа и израелските воени центри ќе бидат вклучени во одмаздата на Техеран за убиството на иранскиот воен командант Касим Сулејмани.

Техеран, 5 јануари 2020 (МИА) – Поранешниот командант на иранската елитна Револуционерна гарда Мохсен Резаи изјави денеска дека израелскиот град Хаифа и израелските воени центри ќе бидат вклучени во одмаздата на Техеран за убиството на иранскиот воен командант Касим Сулејмани.

– Одмаздата на Иран против Америка за убиството на Сулејмани ќе биде сериозна … Хаифа и израелските воени центри ќе бидат вклучени во одмаздата, рече Резаи во Техеран. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close