ЕвропаЕвропа.Портал

Ревизори: Мерките на ЕУ не придонесоа за обнова на важните морски екосистеми

Мерките на ЕУ не доведоа до обновување на важните морски екосистеми, а Средоземното Море е особено изложено на ризик. Тоа се нагласува во новиот тематски извештај објавен денеска од Европскиот суд на ревизори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close