0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderАнализаПолитика

Реверзибилност на преговарачкиот процес – за едни ќе го пролонгира, за други ќе го направи поефикасен

Многу нејаснотии и недоречености отколку новини носи со себе нон-пејперот за обновен пристап во процесот на проширување на ЕУ што Франција го објави викендов, оценуваат аналитичарите кои се поделени и во однос на тоа дали воведувањето реверзибилност на преговарачкиот процес ќе го пролонгира процесот или ќе го направи поуспешен.

Back to top button
Close
Close