Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Ретроспектива на филмови од Тарковски во Кинотека

Во рамки на Филозофскиот филмски фестивал, вечер во Кинотеката ќе биде отворена Ретроспективата на филмови на рускиот режисер Андреј Тарковски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close